Červenec 2013

Jak Kesha SaSaZu nevyprodala aneb bloncka šla na koncert

22. července 2013 v 19:42
Nebudu vám vyprávět o kvalitě zvuku. Nebudu nadávat na to, že byl klub poloprázdný, protože jedna půlka Prahy je v Chorvatsku a ta druhá v Ostravě na Colours. A nebudu zastírat, že jsme se s kámoškami "předpřipravily" víc než obvykle, takže si ty komentáře rovnou odpusťte, i když by asi byly na místě. Tak či onak Kesha předvedla na svém vystoupení v pražském SaSaZu skvělou show.

Fanoušky pořadatelé nalákali do klubu už na osmou, asi aby se připili předraženými koktejlíky. A protože já jsem holka mazaná, přihasila jsem si to až na desátou, stihla jsem pár panáků, pár songů od Lady Sovereign a Black Eyed Peas a kolem čtvrt na jedenáct přišla blonďatá dračice - teda ta druhá, Kesha. A nezklamala. Koncert v Praze v malém poloprázdném klubu neošidila, šla do něj na plný pecky a s využitím sta procent svého Kesha faktoru. Tedy flitry, blond vlasy, sexy pohyby a zase flitry.

Autor: Petr Topič, MAFRA
Zdroj: iDnes.cz

Nejsem zvukový expert, vlastně sem místy docela hluchá, a tak nepoznám, jestli zpívala úplně na playback nebo jen někdy. A nebo jestli je prostě tak skvělá zpěvačka a pan zvukař je frajer. A možná je to i těma tequilama, ale pro mě byl koncert fakt zážitek. Bála jsem se především, že ty rapové pasáže songů budou uječené změti hlasů podobně jako to bývá na hip hopových koncertech, kdy prostě nerozumíte ani slovo a přejete si tam nebýt. Vůbec. Kesha myslím artikulovala a intonovala přesně (to řikala Ewa Farna v SuperStar, ani moc nevím, co to znamená) a v téměř polních podmínkách minipódia v SaSaZu předvedla pro malý, ale nadšený crowd se svými tanečníky, kejklíři a dalšími pseudo harajuku girls takovou show, za jakou by se nemusela stydět třeba ani Her majesty Gaga (okej, #alkofaktor pracuje, ale i tak :).

Na závěr nesmím jako správná blondie dilča opomenout pochválit Keshiny kostýmy. Flitry a třpytky everywhere, během koncertu dvakrát změna kostýmku a pokaždé byl šílenější s ještě více třpytkami a volány doplněný ozdůbkami ve zpěvaččině zlatavé hřívě. Kesha je krásná paní. Postavičku rozhodně nemá ham ham, pohyby tanečnice a party girl jen hýří, a i když klub nezaplnili fanoušci, ona ho svým projevem naplnit dokázala a vymáčkla ze svého koncertu co se dalo.
Při závěrečném smrtelném combu nejznámějších písní Blah Blah Blah, Tik Tok, Your Love Is My Drug a Die Young SaSaZu burácelo, až jsem se chvílemi bála, že "this place is gonna Blow".